Підсумки публічних закупівель Університету за 2020 рік

В 2020 році не зважаючи на карантинні обмеження відділу закупівель Департаменту майнових і соціальних питань вдалося підвищити рівень організації проведення закупівель. Протягом року було вдосконалено систему закупівель, впроваджено єдиний порядок проведення закупівлі для підрозділів, визначено пріоритетні напрямки та завдання. Тендерний комітет складається не тільки з працівників університету, а ще з представників студентів від студентських організацій та Уповноважених осіб внутрішнього контролю та протидії корупції. Весною вступив в силу новий Закон «Про публічні закупівлі», який також вніс певні зміни у систему закупівель університету.

Згідно аналітичного модулю bi.prozorro за підсумками року Університет посів 1-е місце серед ЗВО міста Києва та 35 місце серед 37 903 організаторів закупівель за кількістю проведених закупівель.

Протягом року кількість конкурентних закупівель зросла на 18,2% у порівнянні з 2019 роком. Середня кількість учасників склала 1,916, що на 18,35% більша, ніж минулоріч. Це дозволило зекономити 30 956 554 грн., що складає 10,55% від загальної суми закупівель. Завдяки економії коштів влітку було розподілено 15 млн. грн. на проведення поточних ремонтів для усіх підрозділів університету.

Аналізуючи інші показники також можна виділити, що кількість завершених закупівель за участю лише одного учасника зменшилась на 14%, а кількість пропозицій на торги збільшилась до – 2,65, що на 13,2% вищий за  середній показник по Україні.

Для більшої відкритості та зручності на сайті Департаменту додано модулі аналітики для відстеження інформації по всіх закупівлях університету та проведення аналізу. Також додано аналітику за 2020 рік, з якою можна ознайомитись тут.

2020 рік в публічних закупівлях показав себе роком нововведень в новій організації закупівель, але на цьому ми не зупинились. Розроблено систему «Закупівельник КПІ» для підрозділів університету, за допомогою якої кожен підрозділ буде мати власний доступ до системи та в режимі онлайн відслідковувати на якій стадії знаходиться його замовлення в закупівлях.

Представлення системи планується в березні 2021 року.

Ваші пропозиції щодо покращення роботи закупівель надсилати на адресу dmsp@kpi.ua